EPISODE 188: Ved starten av adventstiden kom regjeringen med anbefalinger for hvordan årets julefeiring bør bli.
Det skal være minst én meter mellom alle som ikke bor sammen, og man kan kun ha samlinger på opptil ti gjester maks to ganger. Det var en bred enighet om at årets jul blir annerledes.
Og det reagerer forfatter Maria Kjos Fonn på. For et par uker siden skrev hun kronikken «De ingen vet at finnes», nylig gjestet hun podkasten Pia og psyken.
– Når Bent Høie og Erna Solberg snakker om at nå blir det en så annerledes jul, nå som vi bare kan feire med maks ti, så vet jeg at det for mange virker veldig fremmedgjørende, sier hun.
Fonn er for tiden aktuell med boken Herion Chic (Aschehoug), som ble svært godt mottatt.
Hør Maria Kjos Fonn i samtale med programleder Pia Pedersen og huspsykolog Simen Fjellstad Holm, som til vanlig jobber hos Akerselvapsykologene.
Pia og psyken er produsert av Tid og Lyst AS, med støtte fra Stiftelsen Kaare Berg.