EPISODE 179: – Istedenfor å lage et fantastisk, perfekt samfunn hvor alle bare blir gode mennesker, så kan vi heller lage et samfunn som tar høyde for at vi alle er dårlige mennesker, sier Christopher Nielsen.
Han er tegneserieskaper, blant annet kjent for figurene To trøtte typer, Narverne og Hold Brillan. Han har òg drevet med en rekke andre kunstformer, som animasjonsfilm, teater og skjønnlitteratur.
Denne uka gjestet han podkasten Pia og psyken.
– Verden er blitt for kaotisk og rar og gal. Kanskje vi må finne tilbake til et mer ukomplisert samfunn, sier Nielsen videre.
Hør han i samtale med programleder Pia Pedersen og huspsykolog Simen Fjellstad Holm, som til vanlig jobber hos Akerselvapsykologene.
Dette er den tredje episoden under temaet «Det eksistensielle». Hør også første og andre episode hos Psykologisk.no.
Pia og psyken er produsert av Tid og Lyst AS.